![]() tiltle: Bloom music: Blues release date: 2025 promo: Mattan Records - Thirthy Tigers info artist: Larkin Poe © Rootsville 2024 |
---|
Larkin Poe, het dynamische zussenduo dat bekendstaat om hun opwindende mix van Southern rock, blues en Americana, verschijnt opnieuw in het muzikale landschap met hun langverwachte album, ‘Bloom’. Na hun Grammy-winnende succes met ‘Blood Harmony’ in 2024, heeft het duo zich dieper in hun muzikale reis gewaagd en een verzameling nummers samengesteld die resoneren met introspectie, authenticiteit en een diepe connectie met hun roots in de Amerikaanse muziek. Het album "Bloom" markeert een belangrijke evolutie in Larkin Poe's creatieve reis. Alle nummers werden geboren uit samenwerkingen tussen Megan, Rebecca en coproducer Tyler Bryant, wat een synergie weerspiegelt die verder gaat dan louter muzikale samenwerking
‘Bloom‘ is een welkome terugkeer van het Grammy Award-winnende broer-zusduo Larkin Poe. Op dit, hun achtste studio-album, hebben de zussen Megan en Rebecca Lovell, samen met coproducer Tyler Bryant, een verzameling bluesrockklassiekers in wording samengesteld.
Het eerste kwart van het album komt schoppend en schreeuwend uit de startblokken in volledige ‘rock’-modus. Dit is ‘fist pumping’, hairbrush-mic en air-guitar-spul. Als dit te veel klinkt, laat je dan niet afschrikken, de riff-doordrenkte, anthemische stijl verbergt een verborgen diepte. Zoals degenen die Larkin Poe al kennen inmiddels zijn gaan verwachten, is het songschrijven eersteklas. De thematische kern van het album gaat over zelfacceptatie en zoals Megan Lovell uitlegt "..[het] gaat over het vinden van jezelf, jezelf kennen en het scheiden van de waarheid van wie je bent van maatschappelijke verwachtingen." Het thema wordt opgepakt in opener 'Mockingbird', loopt door tot de leadsingle, het door Furry Lewis geïnspireerde 'Bluephoria' en wordt verder uitgewerkt in het krachtige 'A Little Bit' waarin de Lovell-zussen trots verkondigen "Ik schaam me niet voor wat ik niet ben".
Terwijl het album zich ontwikkelt tot het sublieme liefdesliedje 'Easy Love (pt2)' keert het terug naar de stijl van het bekroonde 'Blood Harmony' uit 2022. Dit is low-down blues, gladde slidegitaar en een vleugje Skynyrd, allemaal met een moderne twist. De Lovells pakken hedendaagse vragen aan in het krachtige 'If God is a Woman' (spoiler alert - "The devil is too") en 'Pearls' onderzoekt de constante controle van het digitale tijdperk. Larkin Poe, afkomstig uit Georgia, werkt tegenwoordig vanuit Nashville en de country-achtige touch in het break-upnummer ‘Fool Outta Me‘ met zijn “big wheels turning” en “smoke out on the highway” past mooi tussen de rock en blues. Het poëtische ‘You Are the River‘ herneemt het thema van identiteitsbevestiging en laat de luisteraar zachtjes afdwalen om de bluegrass-kwaliteit van de zusterharmonieën van ‘Bloom Again‘, waarmee het album wordt afgesloten, volledig te waarderen.
Larkin Poe heeft wederom een superlatief album afgeleverd met geïnspireerde harmonieën, prachtige instrumentatie en superieure, goed gemaakte teksten. Er staat geen slecht nummer in deze verzameling – het is pure kwaliteit.
tracks:
1. Mockingbird
2. Easy Love Pt. 1
3. Little Bit
4. Bluephoria
5. Easy Love Pt. 2
6. Nowhere Fast
7. If God Is A Woman
8. Pearls
9. Fool Outta Me
10. You Are The River
11. Bloom Again